Młodzieńcze problemy skórne i Vichy

Trądzik, jest to dolegliwość skórna, która przeważnie występuje u młodych ludzi, najczęściej w okresie dojrzewania. Choroba ta wywołana jest nadmiernym pobudzeniem czynności gruczołów łojowych, spowodowanych zmianami hormonalnymi. Objawem trądziku jest pojawianie się na skórze twarzy i ciała zaskórników. Powstają one przy nadmiernym łojotoku, gdy zostają zamknięte pory – blokując ujście kanału gruczołu łojowego. W przypadku silnego natężenia choroby może dojść do rozwoju zapalenia, które sprawia że grudki na twarzy stają się większe, bardziej widoczne, zaczerwienione i trudniej się ich pozbyć.

Leczenie trądziku polega na regularnym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka, do czego stosuje się zwykle kwasy, takie jak: salicylowy czy azelainowy. Konieczne jest także stosowanie preparatów przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, w niektórych przypadkach konieczne będzie zastosowanie miejscowo działającego antybiotyku. Nasilone objawy trądziku można leczyć dodatkowo lekami doustnymi, takimi jak antybiotyki, leki hormonalne czy tabletki przeciwzapalne. Ważne jest także stosowanie na co dzień kosmetyków najwyższej jakości, które głęboko oczyszczają i zwalczają niedoskonałości. Należy zawsze wybierać markowe firmy kosmetyczne, takie jak np. Vichy, aby mieć pewność, że ich działanie będzie skuteczne i widoczne. Firma Vichy produkuje kosmetyki, których receptura oparta jest na innowacyjnych technologiach, stosują oni składniki najwyższej jakości.

Jeśli wystąpi na naszej skórze trądzik, możemy spróbować walczyć z nim samodzielnie, zaopatrując się w dermokosmetyki. Jednak gdy już nic nie pomaga, warto pójść na konsultację do lekarza dermatologa, który zdiagnozuje nasz problem i przepisze mocniejsze leki na receptę. Jednak nigdy nie szukajmy podobnym preparatów na własną rękę, ponieważ bez konsultacji ze specjalistą mogą nam jedynie zaszkodzić. Sprawdź Komże.