Alby komunijne

Alby komunijne – kolor ma wielkie znaczenie!

Dzień, w którym dzieci uczestniczą w Pierwszej Komunii Świętej jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej rodziny. Ważną częścią tego wydarzenia w istocie od zawsze są alby komunijne. Obowiązują surowe wymogi połączone z ich wyborem, a odcień jest jednym z nich – koniecznie biały symbolizujący czystość i niewinność. Dlatego żaden rodzic nie powinien nawet rozważać kupna barwnych, fantazyjnych kostiumów komunijnych, które nie są białe. Będzie to po prostu nie do przyjęcia w żadnej naszej parafii.

Alby komunijne – jaki styl wybrać?
Liczy się niewinność, jednakże problem polega na tym, że ilu ludzi – tyle przeróżnych rozumień tego słowa. Z pomocą spieszy kościół razem z konkretnymi instrukcjami definiującymi to, jak strój komunijny ma obowiązek dogłębnie wyglądać. Od czasu do czasu wytyczne różnią się w zależności od parafii, ale na ogół są niezwykle analogiczne. Alby komunijne powinny czarować prostotą. Małe dziecko z czystym sercem wszakże jest wystarczająco piękne samo w sobie oraz nie wymaga dodatkowych fajerwerków. Dla pewności warto w swojej parafii sprawić wszelkie związane z tym wytyczne.

Alby komunijne – jaka długość jest dobra?
Jednym z najistotniejszych aspektów poszukiwania wspaniałego stroju na Komunię Świętą jest jego długość. Lokalna tradycja dobitnie odrzuca krótkie alby komunijne o długości powyżej kolan, uznając je za niedobre. Długość do kostek wydaje się być najbardziej dobra. Całe szczęście w dzisiejszych sklepach, zarówno online jak i stacjonarnych nie brakuje fasonów zgodnych z wymogami, co nadzwyczaj ułatwia rodzicom podjęcie ostatecznej decyzji co do doboru alby właściwej dla potomka.